• 1397/7/17

   13:40:17

  میزان/ سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: براساس توافق صورت گرفته درجلسه غیرعلنی مجلس قرار شد تا در دو مرحله، بسته‌های حمایتی به بخشی از مردم در هر مرحله ۳۰۰ هزار تومان پرداخت شود که مجموع پرداختی ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان خواهد بود.

   


  بهروز نعمتی در حاشیه جلسه غیرعلنی امروز مجلس با حضور در جمع خبرنگاران جزئیات این جلسه غیر علنی را تشریح کرد و گفت: جلسه غیرعلنی امروز مجلس با حضور آقایان نوبخت،حجتی، معاون اقتصادی وزارت صمت، رئیس سازمان تعزیرات حکومتی و کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس برگزار شد.

  نعمتی با اشاره به بررسی موضوع بسته حمایتی دولت برای اقشار آسیب‌پذیر گفت: در این جلسه مقرر شد این بسته شامل ۲۰ میلیون نفر از اقشار آسیب‌پذیر اعم از کارمندان،کارگران، افراد زیر نظر بهزیستی، خانواده‌های کمیته امداد و اشخاصی که زیر ۳ میلیون درآمد دارند، شود.

  سخنگوی هیات رئیسه مجلس در پاسخ به این پرسش که کالاهای اساسی شامل چه مواردی می‌شود گفت: دولت مکلف است که ۲۵ قلم کالا را تامین و به مردم نیازمند بدهد. آنها شامل شش میلیون حقوق بگیر و ۱۴ میلیون اقشار مختلف هستند که زیر ۳ میلیون تومان درآمد دارند. این کالاها مربوط به اقلام روزمره و نیازمندی‌های مردم همچون کره، ماست، تخم مرغ و غیره است.

  نماینده مردم تهران درباره سازوکار ارائه این بسته به افراد آسیب پذیر گفت: این بسته در دو مرحله توزیع می‌شود که در هر مرحله حدود ۳۰۰ هزار تومان است که مجموع پرداختی ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان خواهد بود.

  پیش از این کشمکش های فراوانی بر سر تصویب این بسته حمایتی در مجلس و یا دولت وجودداشت که حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور در این رابطه اظهار داشت: کارهایی که ویژگی اجرایی دارند از نظر قانون اساسی در اختیار دولت هستند و نیاز به مجوز مجلس ندارند.

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

نظر شما در مورد این مطلب


CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 
انصراف