کشمکش بي پايان در مسکن مهر/ تاخير چند باره در تحويل واحدها

مهر /  با نزديک شدن به روزهاي آخر کار دولت دهم هنوز خبري از تحويل واحدهاي مسکن مهر در شهر جديد پرند نيست و پيمانکاران به وعده‌هاي خود براي تکميل واحدها عمل نمي‌کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، با نزديک شدن به پايان دولت دهم، نگراني متقاضيان مسکن مهر در شهر جديد پرند دو چندان شده است و آنها با مراجعه به شرکت عمران پرند به دنبال تحويل واحدهاي خود هستند، واحدهايي که هنوز زيرساخت ها و روسازي خيابان ها در آن انجام نشده است.

ساخت اغلب واحدهاي مسکن مهر در شهر پرند برعهده چند شرکت ساختماني بزرگ است که قرار بود اين شرکت ها تحويل واحدهاي خود را از نيمه دوم سال گذشته آغاز کنند اما با گذشت سه ماه ابتداي امسال هم خبري از تحويل واحدها نيست و حتي شايعاتي مبني بر کاهش نرخ وام مسکن مهر در ميان متقاضيان شنيده ميشود.

از سوي ديگر تمامي واحدهايي که هنوز تحويل داده نشده است مشمول افزايش قيمت شدند و با وجود مشکل زيادي که متقاضيان در تامين آورده دارند، شرکت هاي ساختماني و شرکت عمران پرند حاضر به کاهش اين نرخ ها و يا تکميل واحدها نيستند اين در حالي است که اغلب متقاضيان در تهران و يا شهرهاي اطراف تهران، مستاجر هستند و بايد در موعد مقرر خانه ها را تحويل مالک دهند.

گذشت 3 ماه از تاريخ تحويل واحدهاي پروژه کيسون

اين مسئله باعث شده که تعداد زيادي از متقاضيان به اجبار، خانه هاي استيجاري را تحويل دهند و در خوشبينانه ترين حالت در خانه اقوام خود زندگي کنند اما بخشي از متقاضيان با نامه نگاري هاي زياد و تعهد به شرکت هاي سازنده مسکن مهر، وسايل خود را به خانه هاي نيمه تمام منتقل کرده اند که در حال حاضر فقط يک کارگاه هاي ساختماني است و امنيت زيادي ندارد.

يکي از متقاضيان پروژه کيسون در اين باره، مي گويد: وقتي صاحبخانه ما را از خانه بيرون کرد پس از پيگيري هاي فراوان، مسئولان پروژه موافقت کردند که وسايل خانه را در واحد نيمه تمام بگذاريم اما وقتي براي تحويل کليد رفته بوديم به ما گفتند که بايد تعهد محضري به ما بدهيد تا اگر وسايل به سرفت رفت، اين شرکت مسئوليتي نداشته باشد بنابراين مجبور شديم که 31 هزار تومان هم بابت محضر بپردازيم.

يکي ديگر از متقاضيان پروژه کيسون هم مي افزايد: تاريخ تحويل را به ما 20 اسفند اعلام کردند و با وجود اينکه سه ماه از اسفند مي گذرد اما هنوز خبري از تحويل نيست و حتي به ما گفتند که بايد يک ميليون تومان ديگر هم به حساب مسکن مهر واريز کنيد.

متقاضي ديگري ادامه مي دهد: حدود دو هفته پيش به شرکت عمران رفته بودم که يکي از اعضاء هيئت مديره اين شرکت گفت خيالتون راحت! از اول تير واحدهاي کيسون تحويل داده ميشود اما دوباره شنيديم که تحويل واحدهاي کيسون يکماه عقب افتاده و گفتند که از اول مرداد تحويل واحدها شروع مي شود!

تاخير در تحويل واحدهاي کوزو و هسا

پروژه کوزوي فاز 6 هم يکي از ديگر از پروژه هايي است که با گذشت زمان زياد از موعد تحويل هنوز خبري از تکميل واحدها نيست و مسئولان شرکت عمران پرند هم جواب قانع کننده اي را به متقاضيان نمي دهند.

اين شرکت ترکيه اي قرار بود واحدهاي سه خوابه اين فاز را از 15 اسفند سال گذشته تحويل دهد اما هنوز هم خبري از تحويل واحدها نيست اين در حالي است که متقاضيان اين واحدها مي گويند تمامي آورده ها را پرداخت کرده اند.

يکي ديگر از اين شرکت ها، هسا است که ساخت 10 هزار واحد را در شهر پرند برعهده دارد. شرکت عمران پرند در تاريخ 29 ارديبهشت امسال، براساس اطلاعيه اي اعلام کرد: "با توجه به تکميل و آماده تحويل بودن 1600 واحد از پروژه هسا 1 از نيمه دوم خرداد، پيش‌خريداران واحدهاي مذکور مي بايست نسبت به تکميل مبلغ آورده خود حسب جدول قيمت اقدام کرده  و 48 ساعت پس از واريز اين مبلغ، همراه با مدارک (کارت ملي متقاضي - اصل قرارداد پيش فروش- فيش واريزي - تائيديه 5  سال سابقه سکونت) به سالن شماره 3  باجه دبيرخانه مراجعه کنند. قابل ذکر است متقاضياني که قرارداد خود را دريافت نکرده اند پس از تکميل آورده 70 درصد خود بر اساس قيمت اعلام شده جهت دريافت قرارداد به سالن شماره 3 مراجعه کنند."

براين اساس پيش خريداران، آورده هاي خود را براي اين واحدها تکميل کردند و براساس آن مقرر شده بود که پس از يکماه اين واحدها تکميل شود اما هنوز خبري از تحويل واحدها به متقاضيان نيست.

يکي از پيش خريداران در گفتگو با خبرنگار مهر مي گويد: به ما گفتند که پس از واريز پول، تيرماه افتتاح واحدها انجام مي شود اما پس از گذشت دوماه هنوز محوطه سازي هم انجام نشده است مسئولين هسا مي گويند که براي آماده سازي به ما 300 ميليون تومان پول دادند در حاليکه ما 5 ميليارد تومان نياز داريم.

اين متقاضي مسکن مهر ، ادامه مي دهد: شرکت عمران پرند هم معتقد است به دليل اينکه اين شرکت پيشرفتي در کار نداشته است بنابراين مبلغي به آنها تعلق نمي گيرد تا زمانيکه شروع به تکميل واحدها کنند در اين بين هم تنها متقاضيان زيان مي  کنند.

وي مي افزايد: شنيده ايم که مي خواهند دوباره از مردم براي تکميل پروژه پول بگيرند و دليل تعلل آنها هم همين است اما به ما گفته بودند که افزايش قيمت دوباره در مسکن مهر نداريم پس مشکل اصلي کجاست.

اين اظهارات از سوي پيش خريداران مسکن مهر در حالي مطرح مي شود که هنوز هم مسئولان وزارت راه و شهرسازي وعده افتتاح واحدها قبل از دولت دهم را مي دهند در صورتيکه تا يکماه ديگر کار دولت به پايان مي رسد اما واحدهاي مسکن مهر در پرند، از امکانات اوليه آب و برق محروم هستند و متروي اين شهر هم که قرار بود تا خردادماه امسال به بهره برداري برسد مراحل اوليه را هم به پايان نرسانده است.

مولف :
تاریخ : 1392/4/9
0 توصیه به دیگران
نظرات بینندگان

ارسال نظر

نام :
آدرس ایمیل :
نظر :
کد امنیتی: